Bursa’da YHT seferleri 2018’de başlayacak

3387
bursa-bilecik

Tatil

Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli (Bursa-Bilecik) Yüksek Hızlı Tren projesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Proje, 2018’de tamamlanacak.

Son yılların en gözde ulaşım araçları arasında yerini alan Yüksek Hızlı Trenler, Türkiye’nin dört bir yanında yayılıyor. Bu projeler içerisinde yer alan Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli (Bursa-Bilecik) güzergâhında ise çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın internet sitesinde projenin son durumu ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi. “Bursa-Yenişehir kesiminde yapım çalışmaları sürdürülmektedir. Yenişehir-Bilecik kesiminde Eskişehir-İstanbul YHT hattındaki bağlantı noktasında heyelan ıslahı yapıldığından, projenin güzergâh yenilemesi zorunlu olmuştur. Yenişehir-Osmaneli, Yenişehir-Bozüyük güzergâhları yeniden projelendirme çalışmaları devam etmektedir.”

Projenin tamamlanmasıyla gelişmiş sanayi şehri olan Bursa’nın 61 yıllık demiryolu hasreti sona erecek ve Bursa; İstanbul, Eskişehir, Konya ve Ankara’ya bağlanacak. Ankara-Bursa arası 2 saat 15 dakika, Bursa-Eskişehir arası 1 saat ve Bursa-İstanbul ise 2 saat 15 dakika olacak.  Projenin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

 

Kaynak: www.ubak.gov.tr

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin