Bursa’da engelsiz plaj dönemi

76
engelsiz

Tatil

Bursa’da engelsiz plaj dönemi

Engellilere pozitif ayrımcılık politikası yürüten Bursa Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı’da Engelsiz Plaj’ı hizmete açtı. Engelli vatandaşların sosyal yaşamın her alanında yer alabilmesi amacıyla birbirinden farklı etkinliklere imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarını akülü araçlarla binilebilecek gibi alçak tabanlıya dönüştürdü, akülü araç şarj noktaları ve araç bakım ve tamir atölyesi kurdu. Engelli vatandaşların denizden de en iyi şekilde yararlanmasını amaçlayan belediye, Engelsiz Plaj uygulamasını devreye soktu.

Yürüyüş platformları, özel şezlonglar, duş kabinleri ve özel soyunma kabinleri

Güzelyalı plajında 29. Sokak karşısında oluşturduğu Engelsiz Plaj’da tüm hazırlıklar tamamlandı. Engelsiz plajda kendileri için tasarlanan yürüyüş platformları, özel şezlonglar, duş kabinleri ve özel soyunma kabinlerinden yararlanan engelli bireyler kendi refakatçileri ile rahat bir şekilde denizle buluşabilecek.

Bursa’da yaşayan vatandaşların yanı sıra tatil için Bursa’ya gelen engelli vatandaşların da rahatlıkla yararlanabileceği Engelsiz Plaj’da pandemi tedbirleri kapsamında şezlong ve kabinler sürekli dezenfekte edilirken, sosyal mesafe kuralları uygulanıyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin