Burhaniye 5. Bisiklet Festivali başlıyor

24 Haz. 2019
520 Görüntülenme
Burhaniye
© www.festivall.com.tr

Balıkesir Burhaniye’de bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan ‘’5. Burhaniye Bisiklet Festivali’’ için ön hazırlıklar tamamlandı. 27 Haziran Perşembe günü başlayacak ve 4 gün sürecek festival, 30 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED) ile Pegasus Bisiklet Grubu tarafından, Burhaniye Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek olan Bisiklet Festivali 27 Haziran’da başlıyor.4 gün sürecek festivalde, Türkiye’nin farklı illerinden gelecek 150 bisikletli pedal çevirecek.

Ayaklı Mesire Alanı’nda konaklayacak misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması için Burhaniye Belediyesi tarafından başlatılan hazırlıklar tamamlandı. 27 Haziran Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren katılımcıların kamp alanına gelmesi bekleniyor.

Bu seneki festival kapsamında, sadece Burhaniye’ye bağlı ve daha önceki yıllarda gidilmeyen kırsal mahalleler rotaya dahil edildi. Bisikletçiler festivalin süresince; Kuyumcu ,Pelitköy , Taylıeli, Tahtacı, Yabancılar, Karaağaç, Kırtık, Sübeylidere, Kuyualan, Şarköy mahallelerine pedal çevirecekler.

Bisiklet Festivali’nin, turizmin çeşitlendirilmesi konusunda bölgeye destek olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, festival için Türkiye’nin çeşitli illerinden birçok bisiklet meraklısının Burhaniye’ye geldiğinin altını çizerek; bisiklet turizminin bölgede geliştirilmesi, turizmin çeşitlendirilmesi, alternatif yaklaşımların getirilmesi amacıyla ellerinden gelen desteği verdiklerini belirtti. Sporcuları Burhaniye’mizde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Deveciler, bisiklet tutkunlarına başarılar diledi.

(B.A)

Kaynak: www.burhaniye.bel.tr

Burhaniye

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir