Burdur turizminin yönü ön plana çıkarılıyor

39
Burdur turizminin

Tatil

Burdur, giderek artan turizm hareketliliğinden yola çıkılarak, Burdur’un tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin tanıtımına yönelik Valilik koordinesinde yürütülen çalışmalar büyük bir hassasiyet ve özenle devam ediyor. Yapılan çalışmalarla Burdur turizminin yönü ön plana çıkarılıyor. 

Burdur turizminin yönü oluşturuluyor

Bu kapsamda Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile birlikte Burdur’un önemli turizm noktalarına konulmak üzere, tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtan bilgilendirme panosu ve harita çalışması yapıldı.

6 lokasyona tanıtım görselleri

Yapılan çalışmalar ile Salda Gölü, İnsuyu Mağarası, Sagalassos ve Kibyra Antik Kentleri, Arkeoloji ve Doğa Tarihi Müzesi olmak üzere 6 lokasyona, kentin önemli turizm değerlerinin görselleri ve tanıtıcı (Türkçe ve İngilizce) metinler yerleştirildi. Bunlara ek olarak Burdur’u tanıtan bir turistik şehir haritası ile Salda’yı tanıtan bir grafik haritası tasarlanarak, bu haritalar da belirtilen 6 lokasyona konuldu.

Karayollarında yenileme çalışması

Burdur’u Isparta, Antalya ve Muğla’ya bağlayan karayolu güzergahlarında bulunan mevcut totemlerin düzenlenmesi ve yenilerinin yapılması ile başlayan çalışmalar fotoğraf yarışması ve Salda Gölü beyaz adalar bölümüne ceviz ağacından özel olarak tasarlanmış bir Salda logosu ile fotoğraf çekim noktası oluşturulmasıyla devam etti.

(B.A)

Kaynak:www.burdur.gov.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin