Bunları yaparsanız bavulunuz kaybolmaz

1304
bavul, havaalanında

Tatil

Alacaǧınız bir kaç basit önlemle seyahat sırasında bavulunuzun kaybolmasını engelleyebilirsiniz. İşte tavsiyeler..

Avrupa ve Türkiye’den haberler için Facebook sayfamızı beğen / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa
Sayfamızı beğen, haberleri kaçırma

Yılın en güzel günleri genellikle tatil dönemidir. Aylarca beklediǧiniz an gelir ve sevdiklerinizle stresten uzak bir ortamda güzel günler geçirmek için yola koyulursunuz. Ancak hedefe vardıǧınızda, özenle seçtiǧiniz eşyalarla dolu bavulunuzun kaybolduǧunu öǧrendiǧinizde güzel ortam birden yok olur ve tatil daha başlamadan kabusa dönebilir.

Eǧer böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız bir kaç önlem almakta fayda var. Havaalanlarında veya tren garlarında cirit atan hırsızların işini zorlaştırmak için bir kaç öneride bulunan Travelbook adlı portal bunları şu şekilde sıraladı:

Bazı yolcular, uçuş sonrası bavulların daǧıtıldıǧı bantta karıştırarak başkasının bavulunu alıyorlar. Hata anca eve gittiklerinde ortaya çıkıyor. Bavulların genellikle aynı renkte olması bu karışıklıǧa neden oluyor. Bu nedenle siyah, gri veya kahverengi yerine bavulunuzu daha dikkat çeken renklerden seçin. Bu diǧer bavullarla karıştırılma ihtimalini azaltacaktır.

Avrupa ve Türkiye’den haberler için Facebook sayfamızı beğen / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Pahalı bavul markaları tercih ederseniz, hırsızlara davetiye çıkarmış olursunuz. Hırsız hem bavula hem de içindekine önem vermiş olur. Bunun yerine daha sade, dikkat çekmeyen markalar kullanmakta fayda var.

Bagajınızın başkaları tarafından yanlışlıkla götürülmesini istemiyorsanız üzerine mutlaka isminizi yazın. Bu hem diǧer yolcular, hem de sizin için bir kolaylık olacaktır. Ayrıca bavulunuz kaybolursa sizi bulmaları daha kolay olacaktır.

Ne olur ne olmaz diye bavulunuzun fotoǧrafını çekin. Kaybolması durumunda yetkililere bunu göstererek arama çalışmalarını hızlandırabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi nedeniyle artık seyahatte çok faydalı cihazlar da kullanabilirsiniz. Örneǧin bavulunuzun içine bir GPS çipi yerleştirip daima nerede olduǧunu görebilirsiniz. Piyasada GPS sistemli bavullar satın almak da mümkün.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin