Bulgaristan’dan geçecek sürücülere hız uyarısı

2726
Bulgaristan

Tatil

Yoğun kar yağışı, Türkiye’den Bulgaristan’a geçişi zorlaştırdı.Kapıkule’de ve Bulgar tarafında son durum ne?

Bulgaristan’da yaşanan kötü hava şartları nedeniyle sınır bölgelerinde ulaşım zora girdi. Yoğun kar yağışı Bulgar tarafında büyük sıkıntılara yol açtı. Kapitan Andreevo sınır kapısında gümrük işlemlerinin yavaşlaması Türkiye tarafında uzun TIR kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Bu sabah çekilen fotoğrafta da görüldüğü gibi Kapıkule’de de her yer bembeyaz. Bulgaristan üzeri yolculuk yapacak sürücülerin çok dikkatli olmaları ve aşırı hız yapmamaları gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde kaygan yollar nedeniyle trafik kazaları meydana geldi. Bulgar polisi yolu kardan temizleme çalışmaları nedeniyle zaman zaman trafiği durdurmak zorunda kalıyor.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link yazarak sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

2 YORUMLAR

  1. Hava şartlarından kaynaklandığını zannetmiyorum.Bulgaristan’daki bu bekleme sorunu yeni olağan bir şey degil…Gurbetçiler bu sorunu yıllardır çekiyor.Daha geçen hafta Cuma günü otobüsle geldim,sıra bize geldiğinde yaklaşık üç saat hiç işlem yapmadan beklettliler.Bu sorunu kim ne zaman çözecek?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin