Bulgaristan’dan transit geçecekler: Aman dikkat!

13763
Bulgaristan

Tatil

Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği, Bulgaristan ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Sılayolu’nda bu ülkeden geçecekleri mutlaka uyarın. Detaylar haberde…

Sılayolu’nun sorunlu ülkesi Bulgaristan’dan yine kötü haberler var. Yıllardır bir türlü çare bulunamayan hırsızlık sorunu yine gündeme geldi. Son dönemlerde bir çok Türk vatandaşının aracının çalındığı uyarısında bulunan Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği, herkesin dikkatli olması gerektiğini duyurdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Büyükelçilik “Bulgaristan’dan geçecekler sadece güvenli yerlerde araçlarını park etmeli” bilgisini verdi.

Büyükelçiliğin açıklaması şu şekilde:

“Özel Araçlarıyla Bulgaristan’a Seyahat Edecek Vatandaşlarımız için Seyahat Uyarısı”

Türkiye plakalı özel araçlarıyla Bulgaristan’a seyahat eden veya Bulgaristan’dan üçüncü ülke plakalı araçlarla transit geçen vatandaşlarımızın araçlarının çalındığı olaylarda son günlerde artış görülmektedir.

Özel araçlarıyla Bulgaristan’a seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın, seyahat öncesinde Bulgaristan’ı kapsayacak şekilde hırsızlığa karşı kapsamlı sigorta yaptırmaları ve Bulgaristan’da bulunulan sürede araçlarını kameralarla kontrolü sağlanan, geceleri ışıklandırılmış emniyetli veya kapalı garajlara park etmelerinde, güvenlik bakımından fayda görülmektedir.

Ayrıca, karayolu seyahatlerinde hız sınırlamalarına riayet edilmesi, keyfi, uygunsuz ve usulsüz uygulamalara imkan verilmemesi bakımından önemlidir.”

 

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin:  www.facebook.com/turizmavrupa

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin