Bulgaristan’dan sonra şimdi de Türkiye’de başladı

4793
Bulagraistan'da

Tatil

Bulgaristan’dan sonra şimdi de Türkiye’de başladı

Sürücülerin yıllardır Bulgaristan’da şikayet ettiği uygulama, koronavirüs ile mücadele kapsamında şimdi de Türkiye’de başladı. Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı tarafından Türkiye’deki sınır kapılarına kurulan ünitelerden geçen araçlar artık dezenfekte ediliyor. Kapıkule, İpsala ve Hamzabeyli’de bütün araçlar dezenfekte edildikten sonra yurda giriş yapıyor. Hamzabeyli sınır kapısından verilen bilgiye göre araç başına 30 TL alınıyor. (Yaklaşık 4 Euro)

Yolcular memnun değil

Karayolu ile ilgili yayınladığımız haberlere yorum yazan okurlarımız, Türkiye’nin de artık dezenfekte parası almasından memnun olmadıklarını belirttiler. Avrupa’da yaşadığı ülkeden yola çıkan bir sürücünün geçtiği her ülkede dezenfekte parası ödemesinin anlamsız olduğunu düşünenler “Bu uygulamaya son verilmeli” görüşündeler.

Herkes Bulgaristan’a tepki gösteriyordu

Bilindiği gibi dezenfekte uygulaması yıllardır Bulgaristan’da Türkiye’den gelen araçlara uygulanıyor. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız, Bulgar sınırından geçerken ücret ödemek zorunda kalıyorlar. Ancak Bulgar tarafının yaptığı ilaçlama oldukça tartışmalı. Sürücüler, ilaçlamanın gereksiz yere yapıldığı görüşündeler. Her araçtan alınan paraların Bulgaristan için avantajlı bir gelir kaynağı olduğu düşünülüyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin