Bulgaristan’da sorun bu yıl da devam ediyor

7767
Bulgaristan

Tatil

Kapıkule’nin hemen karşısında bulunan Bulgar sınır kapısı Kapitan Andreevo “Yavaş işlem yapması” ile ünlü. Geçtiğimiz yıllarda, özellikle yaz aylarında sürücülerin transit geçiş yapabilmek için saatlerce kuyrukta beklediği kapıda anlaşılan bu yıl da pek birşey değişmemiş. Son olarak 15 kilometreyi bulan TIR kuyruğu gündeme geldi. Kuyruğun nedeni ise “Bulgaristan tarafının yoğunluğa cevap verememesi.”

Türk yetkililer, Bulgar tarafındaki işlemlerin yavaş olması nedeniyle kuyruğun Türkiye tarafında uzamasından şikayetçi oluyorlar. Bu manzara geçtiğimiz yıllarda sık sık yaşandı. Ancak bir türlü bir çözüm bulunamadı. Bulgar tarafı genellikle “Sistem arızalandı, bu nedenle işlemler yavaşladı” diye kendini savunuyor.

turizmavrupa.com
turizmavrupa.com

Bilindiği gibi geçtiğimiz iki yıl içinde Bulgar sınır kapısında bir kaç kez yolsuzluk operasyonu düzenlendi. Rüşvet almakla suçlanan memurların hemen hemen hepsi değiştirildi. Yeni gelenler ise adeda gidenleri arattı.

Avrupa’da okulların tatile girmesiyle yüzbinlerce vatandaşımız Bulgaristan’dan geçiş yapacak. Umarız Bulgaristan’daki bu sorun bir an önce çözülür.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin