Bulgaristan üzeri seyahat edenlere müjde

11779
hamzabeyli

Tatil

Kapıkule ve İpsala’dan sonra bir sınır kapısı daha modernleşecek. Bu sayede Bulgaristan üzeri seyahat edenler rahat edecek. Detaylar haberde…

Bu yıl çok sayıda vatandaşımız Türkiye’ye girişte ve çıkışta sınır kapılarında saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kaldı. Sürücülerin çoğu karayolundan seyahat ederken Bulgaristan’ı tercih ettiği için Kapıkule’de yığılmalar yaşandı. Kapıkule modern ve büyük bir sınır kapısı. Bu nedenle sürücüler daha çok buradan geçmek istiyorlar. Ancak  çok yakında Hamzabeyli sınır kapısı da Kapıkule benzeri bir sınır kapısı haline gelecek. Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli, GTİ tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile modernize edilecek.

Edirnehaber.org sitesinin bildirdiğine göre yeni tesis 105 dönüm arazi üzerine yapılacak ve daha fazla kapasiteye sahip olacak. Bu sayede Kapıkule’nin yükü de hafiflemiş olacak. Verilen bilgiye göre projede ihale tamamlandı ve Kurban Bayramı sonrası çalışmalara başlanıyor. Modern bir sınır kapısı haline gelecek Hamzabeyli, hem yolcu, hem de TIR giriş çıkışlarında büyük bir kolaylık sağlayacak.

 

hamzabeyli
Foto: www.turizmavrupa.com

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin