Bulgaristan Türkiye’yi riskli ülkeler listesinden çıkardı

478
Bulgaristan

Tatil

Bulgaristan Türkiye’yi riskli ülkeler listesinden çıkardı

Bulgaristan, Türkiye’yi riskli ülkeler listesinden çıkararak giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil etti. Türk vatandaşları artık PCR testi ibraz etmeden veya karantinaya tabi tutulmadan Bulgaristan’a rahatlıkla gidebilecek. Ve Bulgaristan vatandaşları da dönüşte karantina ve test zorunluluğu korkusu olmadan Türkiye’ye gelebilecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu sözlere yer verildi: “Bulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın 31 Ağustos 2020 tarihli Genelgesiyle; ülkemiz Bulgaristan’a giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil edilmiştir. Vatandaşlarımız artık PCR testi ibraz etmeden veya karantinaya tabi tutulmadan Bulgaristan’a girebileceklerdir. 30 Eylül tarihine kadar bir ay süreyle geçerli olacak bu genelge ile transit geçiş için getirilen sınırlamalar da tamamen kaldırılmış olup, gelişmelere göre Genelge’nin geçerlilik tarihinin yenilenebileceği belirtilmiştir.”

Bulgar vatandaşları gelmeye başladı

Öte yandan basında yer alan haberlere göre PCR testi ve zorunlu karantinanın kaldırılmasının ardından Bulgaristan vatandaşları, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan günübirlik alışveriş için Edirne’ye gelmeye başladı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin