Bulgaristan sınırından gelecek vatandaşlara indirim yapılacak

13 Nis. 2019
2838 Görüntülenme
Bulgaristan

Bulgaristan Türk Burgaz Başkonsolosluğu Dereköy ve Hamzabeyli sınır kaplarından karayoluyla yapılan geçişlerdeki uzun bekleme sürelerini en aza indirmek amacıyla, iki ülke sınır makamları nezdinde gerekli girişimlerde bulundu.

Konsolosluk Burgaz ve Kırklareli Valiliklerinin ilgili birimleri arasında doğrudan iletişim sağlanması ve sınır kapılarının canlı kamera görüntüleriyle denetlenmesi yönünde çalışmalar yapıldığını belirtti.

Ayrıca konsolosluk geçişlerin trafiğin nispeten hafiflediği akşam saatlerinde yapılmasını teşvik etmek üzere Kırklareli, Edirne, Çorlu ve Lüleburgaz’daki turizm işletmeleri ve Ticaret Odalarıyla temasa geçerek “Travel After Supper / Akşam Yemeğinden Sonra Seyahat” adlı bir kampanya başlatılmasını sağladı.

Sınır kapılarında birkaç saat bekleyerek yapılacak günübirlik seyahatler yerine, akşamdan yola çıkılıp beklemesiz geçişle otele intikal edilerek bir gece konaklamalı seyahat yöntemini öneren “Akşam Yemeğinden Sonra Türkiye’ye Seyahat” kampanyasına katılan 13 konaklama tesisi ve 41 işletme Bulgaristan’dan gelecek konuklara yüzde 10 ila yüzde 20 arasında değişen oranlarda indirim yapacak.

Başkonsolos Nuray İnöntepe tarafından Burgaz Turizm Borsasında kendi eseri olan bir karikatürle tanıtımı yapılan kampanya Bulgar basınında da yankı buldu.

Bulgaristan: Kampanyaya dahil olan konaklama tesisleri ve firmalar

kampanya

kampanya

(G.Ş)

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir