Bulgaristan sınırında en büyük sıkıntı bu

680
Bulgaristan
Foto:Mustafa Koyuncu

Tatil

Bulgaristan sınırında en büyük sıkıntı bu

Okulların ardı ardına tatile girmesiyle Avrupa’da yaşayan bir çok vatandaşımız Türkiye’ye karayoluyla seyahat etmeye devam ediyor. Bu yıl yoğun şekilde tercih edilen Bulgaristan güzergahından çok sayıda bilgiler geliyor. Sürücüler özellikle sınır kapısındaki işlerin yavaş işlemesinden şikayetçi. Geçtiğimiz yıllardan da bilinen manzaraya bu yıl bir de korona tedbirleri eklenince sürücüler daha uzun süre beklemek zorunda kalıyor.

Az sayıda kapı açık

Sürücülerin en çok şikayet ettiği konu, geçiş için az sayıda kapının açık olması. Sezon öncesi Türk yetkililerle yapılan görüşmelerde peron sayısının artırılacağı sözü verilmişti. Ancak Bulgaristan’a varanların çoğu genel olarak sadece bir peronun açık olduğunu görüyorlar. Sayı sadece zaman zaman yükseltiliyor. Bu da geçişleri daha zor hale getiriyor.

Memurlar yavaş çalışıyor

Bir başka sıkıntı da memurların yavaş çalışması. Pasaport ve gümrük kontrollerinin uzun sürmesinin başlıca sebebinin bu yavaş çalışma olduğu görülüyor. Normalde 1-2 dakikada bitmesi gereken işlem, görevlilerin yavaş hareketleri ve sık sık işe ara vermeleri nedeniyle 5-10 dakikaya yükselebiliyor.

Haber: Mustafa Koyuncu

Bulgaristan
Foto:Mustafa Koyuncu
Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin