Bulgar sınırında yolsuzluk operasyonu

1711

Tatil

Önceki gün Hamzabeyli sınır kapısı karşısındaki Bulgar Lesova sınır kapısına operasyon düzenlendi. Yolsuzlukla suçlanan gümrük memurları hakkında bakın ne karar verildi.

Operasyon, Hamzabeyli sınır kapısı karşısındaki Bulgar Lesova kapısında gerçekleşti. Foto: www.turizmavrupa.com
Operasyon, Hamzabeyli sınır kapısı karşısındaki Bulgar Lesova kapısında gerçekleşti. Foto: www.turizmavrupa.com

Bulgaristan sınır kapılarında artık bir gelenek haline gelen yolsuzluk olayları yine gündemde. Geçtiğimiz aylarda Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’na düzenlenen operasyonda çok sayıda görevli gözaltına alınmıy ve daha sonra görevden uzaklaştırılmıştı. Geçtiğimiz gün ise Hamzabeyli sınır kapısı karşısındaki Lesova sınır kapısına operasyon düzenlendi. Gerekçe yine “yolsuzluk”. Bulgar sınır kapısında görev yapan memurların yolsuzluk olaylarına karıytığı iddiasıyla sınır kapısı geçici olarak kapatıldı.

Bulgar basınının bildirdiğine göre operasyon nedeniyle Lesova sınır kapısı geçici olarak kapatıldı. Operasyonu düzenleyen yetkililer arama yaptılar ve bazı görevlileri gözaltına aldılar. Bulgar gazeteleri, gözaltına alınan memurların daha sonra “Delil yetersizliğinden” serbest bırakıldığını yazdılar. Yani gümrük memurlarının yolsuzluk olaylarına karıştıkları ispat edilememiş.

Hamzabeyli Sınır Kapısı ile Lesova sınır kapısı TIR şoförlerin yanı sıra yaz aylarında otomobil sürücüleri tarafından da alternatif kapı olarak kullanılıyor.

Hatırlanacağı gibi Bulgaristan’da gümrük memurları ve polisler sık sık yolsuzluk iddiaları nedeniyle gündeme geliyorlar. Daha önce bir Türk TIR şoföründen rüşvet alırken araca yerleştirilen kamera tarafından suçüstü yakalanan bir görevli de işten atılmıştı. Görüntüler Avrupa’da ve Türkiye’de büyük tepki çekmişti.

Bulgar görevli rüşvet alırken böyle yakalanmıştı…İZLEYİN

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin