Bugünden itibaren Türkiye’ye gelecek olan gurbetçiler dikkat!

319
Bugünden itibaren

Tatil

Yarından itibaren Türkiye olumsuz hava koşullarının etkisine girecek. 3 gün bıyunca sürmesi beklenen olumsuz hava koşullarının ulaşımı da etkileyeceği düşünülüyor. Önümüzdeki üç gün boyunca kara yada hava yoluyla Türkiye’ye gelecek olan gurbetçiler planınızı hava koşullarına göre yapın. Yarından itibaren başta İstanbul olmak üzere yurdun özellikle batısında olumsuz hava koşulları etkili olacak. Bugünden itibaren Türkiye’ye gelecek olan gurbetçiler olumsuz hava koşullarına göre tedbirinizi alarak yola çıkın.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; bugünden itibaren ülke genelinde fırtına, kuvvetli sağanak yağış, soğuk Hava ve kar bekleniyor. Bugün başlayacak olumsuz hava koşullarının Cuma gününe kadar sürmesi öngörülüyor.

Bugünden itibaren önümüzdeki 3 gün boyunca sürecek olumsuz hava koşulları ulaşımı da etkileyecek. Hava yoluyla Türkiye’e gelecek olan gurbetçiler yaşanacak fırtınadan dolayı İstanbul Havaalanına inememe tehlikesi ile karşı karşıya. Yolculuklarında karayolunu seçecek gurbetçiler ise buzlanma ve kar yağışına karşı tedbirli olmak zorunda. Yapılan açıklamaya göre; Balkanlardan ve Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerle birlikte, Türkiye’de hava sıcaklıkları 10-15 derece azalacak.

Yapılan açıklamaya göre; kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Manisa, Denizli, Uşak, Ankara, Çankırı, Edirne, Kırklareli, Çanakkale’nin güneyi ve Balıkesir’in batısı ile İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM verilerine göre; İstanbul’da çarşamba günü yer yer kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek yağışların Perşembe sabah saatlerinden itibaren Pazar gününe kadar aralıklarla kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin