Bu yılda yaz tatili hayalinizden vazgeçmeyin

81
Bu yılda

Tatil

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili eşsiz doğasıyla yazın tatilcilere birbirinden farklı alternatifler sunuyor. Yaz tatilini erkenden planlama şansı olanlar erken rezervasyon imkanlarından yararlanarak tatillerini daha ucuza getirebiliyor. Bu yılda Avrupa’da yaşayan Türkler  tüm kış boyunca Türkiye’de geçirecekleri yaz tatilini hayal ederken “Daha iyi bir tatil için acaba bu yıl nereyi tercih etmeliyim” sorusunun cevabını arıyor.

Bu yılda herşey dahil tatil yapacaksınız?

Son yıllarda herşey dahil sistemin sunduğu imkanlar tatilcilerin tercihlerinde başı çekiyor. Herşey dahil tatil daha az maliyetli olduğu için tatil severler tarafından tercih ediliyor. Avrupa’dan yaz tatili için yola çıkan gurbetçiler ilk olarak memleketlerine uğradıktan sonra daha çok Alanya – Fethiye hattında hizmet veren  tesisleri tatil için tercih ediyor. 

Akdeniz kıyıları çok sıcak oluyor

Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında çok sıcak olan Akdeniz kıyılarında deniz ve güneşin tadını çıkartan Avrupalı Türkler, Alanya-Fethiye arasında her bütçeye uygun tatil fırsatı bulabiliyor. Bu güzergahta 24 saat tatil için yetmiyor. Gündüz deniz güneş kumun tadını çıkarta tatilciler, geceleri de eğlencenin tadını çıkartıyor.

Göcek’ten sonra Ege kültürü

Fethiye’nin şirin beldesi Göcek’ten sonra başlayan Ege kültürü ise daha sakin tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir bölge. Dalaman, Köyceğiz,  Marmaris ve Datça… Birbirinden güzel koyların bulunduğu bu alan masmavi denizi ile biryerde sabit kalmak istemeyenlerin rotası. Havası Antalya yöresine nazaran nispeten daha az nemli ve sıcak olan bölge ulaşım olanakları olarak biraz geride kalsada herkesin gitmek istememesinden dolayı halen doğallığını koruyor.

Bodrum her yaz popüler

Akdeniz ve Ege Denizi’nin birleşme noktalarında biri olan Bodrum, Akdeniz kültürünü birebir yansıtan beyaz evleriyle, tatilcilere masalsı bir ortam sunuyor. Her bütçeye uygun tatilin yer aldığı şirin ilçe son dönemlerin popüler mekanları arasında.

Zeytinyağlıların yöresi

Bodrum’dan kuzeye doğru yöneldikçe yavaş yavaş deniz suyu soğuyor. Didim, Kuşadası, Çeşme, Ayvalık… Ege Denizi’nin harika koylarını barındırıyor. Yöresel mutfağı bir hayli güçlü olan yörede zeytinyağlılar ve deniz ürünleri sevenler için harika bir lokasyon.

Bu yılda nerede tatil yapacağınıza karar verin

2020 yılının bu ilk gününde sıcak evinizin penceresinden soğukta yürüyen insanlara bakarken, bu yaz Türkiye’de tatilinizi nerede yapacağınıza karar verin.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin