Bu şehirlerde 5 yıldızlı otel çok ucuz

1186

Tatil

Avrupa’da yapılan bir araştırma, belirli tarihlerde 5 yıldızlı otelde kalmanın sanıldığı kadar pahalı olmadığını gösterdi. Lüks konaklamanın 57 Euro’ya bile mümkün olduğu tarih ve şehirler haberde.

Tatilde 5 yıldızlı otelde kalmayı kim istemez? Ancak bir çok kişi „Fiyat yüksektir, ne gereği var“ deyip bundan vazgeçebilir. Avrupa’da bir çok şehirdeki otellerin kıyaslandığı araştırmada, 5 yıldızlı komforun her zaman pahalı olmadığı ortaya çıktı.

Fiyat karşılaştırma portalı check24.de, bunun için sevilen tatil ülkeleri Fransa, İtalya, Portekiz ve İspanya’ya göz attı ve „geceliği 100 Euro’nun altındaki“ otelleri belirledi. Çıkan sonuca göre 5 yıldızlı otelde ucuza kalmanın en avantajlı dönemi temmuz ayı. Eylül ayı ile yapılan kıyaslamada fiyatların yüzde 56 daha ucuz olduğu görüldü.

Geceliği 57 Euro

Normalde geceliği 150-200 Euro olan 5 yıldızlı oteller, dönem dönem fiyatlarını düşürüyorlar. Bunun en güzel örneği Porto kentinde görüldü. Temmuz başında bu şehirdeki 5 yıldızlı bir otelde bir gecelik fiyat 57 Euro. Üstelik otel sahil kenarında. Benzer fiyatlara diğer avrupa şehirlerinde de rastlandı. Yani sonuç bunun bir tesadüf olmadığını gösterdi. Porto’nun yanı sıra Braga (60 Euro) ve Lizbon’daki (71 Euro) fiyatlar da normalin çok altında.

Komşu ülke İspanya’da fiyatlar biraz daha yüksek olsa da burada da 5 yıldızlı komforun tadını çıkarmak mümkün. Örneğin Barcelona, Bilbao, Madrid, Sevilla ve Valencia. Fiyatlar 75 Euro ile 95 Euro arasında değişiyor. Buna karşılık İtalya ve Fransa’da fiyatların yüksek olduğu görüldü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin