Bu şehirdeki taksiler sınıfta kaldı

1142
araba, cep telefonu

Tatil

Alman Otomobil Kulübü ADAC, ülke genelinde bir araştırma yaparak taksileri denetledi. Sonuca göre şoförler trafik kurallarına uymuyor ve yolu uzatıyor. Özellikle bir şehirdeki taksiler sınıfta kaldı.

İşadamı kılığına girerek Almanya’nın önemli merkezlerinde taksileri denetleyen Alman Otomobil Kulübü ADAC, Frankfurt’taki taksi şoförlerine „Kötü“ notunu verdi. Bankacılar kenti olarak da bilinen Frankfurt’ta test edilen 20 taksiden 8’inde şoförler yolu uzattılar ve böylelikle fazla para aldılar. Bazı şoförler Almanca bilmediği için iletişim sorunu yaşanırken, bazıları trafik kurallarına uymadı, bazıları ise para üstünü yanlış verdiler.

Frankfurt’ta araç kullanırken televizyon izleyen bir şoför bile çıktı. Ayrıca bir şoför kısa mesafeye gitmek istediği için müşteriyi geri çevirdi. Bu kadar da olmaz dedirten Frankfurtlu şoförler böylelikle Almanya’nın en kötüleri olarak kayıtlara geçtiler.

Frankfurtlu şoförlerin artı puan aldıkları tek nokta araçların temiz olması ve taksi metrelerinin daima açık olması oldu.

Test kapsamında Berlin, Dresden, Frankfurt am Main, Hamburg, Hannover, Köln, Münih ve Stuttgart’taki taksiler denetlendi. Diğer şehirlerde de eksikler tespit edildi ancak hiçbiri Frankfurt kadar kötü bir puan almadı.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin