Bu şehirde vakalar kontrol altına alınamıyor

197
vakalar

Tatil

Bu şehirde vakalar kontrol altına alınamıyor

Günlük vaka sayısının bin 500 seviyesinde olduğu Türkiye’de yerel yönetimler Hıfzısıhha kurullarıyla ortak çalışmalarla Koronavirüs salgınına karşı il ve ilçe bazında mücadelelerini sürdürüyor. Vaka sayıları artış gösteren illerden Bolu’da salgının seyrinden endişe duyan Vali Ahmet Ümit, vatandaşlara seslenerek kurallara uyulmasını istedi.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede vatandaşların aile ziyaretlerine son vermeleri gerektiğine dikkat çeken Bolu Valisi Ümit, “İlimizdeki Koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor. İndiremiyoruz, yüksek hızla ilerlemeye devam ediyor.” dedi.

“Aile ziyaretleri durdurulmalı”

Virüsü kontrol altında tutmak için gerekirse ağır tedbirler alacaklarını vurgulayan Vali Ümit, salgının en çok aile ziyaretleri nedeniyle bulaştığını belirterek, “En önemli bulaş alanlarının başında ziyaretler geliyor. Ziyaretleri kesinlikle durdurmalıyız. Aile ziyaretlerini kastediyorum. Aileler birbirini ziyaret etmeyi bir süre durdurmalı. Telefonlarla görüşelim. Birbirimize dua edelim, empati yapalım ama birbirimizle bir araya gelmeyelim. Ekonomik hayatın, üretimin ve eğitimin etkilenmemesi lazım. Kısacası kimsenin etkilenmemesi lazım. Onun için de ne kadar tedbire uyarsak o kadar başarılı oluruz. Unutmayalım tedbirler, virüsten daha güçlüdür” diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin