Bu şehirde apartman ve sitelerin ortak alanlarında toplanmak yasaklandı

106
apartman

Tatil

Bu şehirde apartman ve sitelerin ortak alanlarında toplanmak yasaklandı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayısı artış gösteren illerden Kırıkkale’de, Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yeni tedbirler alındı. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in başkanlığında toplanan kurula göre; apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarında bir araya gelinmesi yasaklanırken, yine apartman ve sitelerdeki çocuk parkları, basketbol sahaları, oyun alanları vb. ortaklaşa kullanılan yerlerin kapatılmasına karar verildi.

Çocuk parkları, basketbol sahaları ve oyun alanları da kapatılacak

Kırıkkale İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararında şu ifadelere yer verildi:

“İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi13.10.2020 tarihinde Kırıkkale Valisi Yunus Sezer Başkanlığında isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile toplanarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1-Bilindiği üzere çocukların hastalık konusunda taşıyıcılık rolünde olduğu ve ortak alanlarda kontrolsüz bir şekilde maske ve mesafe kurallarına  uymadan birbirlerine  temas ederek hastalığın çocuklar arasında yayılımına sebep olabileceği akabinde de aile fertlerine hastalığı  taşıyabileceği ve böylelikle hastalığın yayılımına katkı sağlayacağı da düşünüldüğünde,  apartmanların ve sitelerin ortak kullanım alanları olan çocuk parkları, basketbol sahaları, oyun alanları vb. yerlerde oyun oynadıkları, gözlemlenmiştir. Apartman ve sitelerin önlerinde bulunan ortak kullanım alanları olan çocuk parkları, basketbol sahaları, oyun alanları vb. yerlerin kullanımının kapatılmasına, aynı zamanda apartman ve sitelerin ortak  kullanım  alanlarında  apartman sakinlerince bir araya gelinerek (yemek yemek, çay içmek, oyun oynamak vb. faaliyetlerde) kullanılmaması yönünde tedbirler alınmasına,

2-Apartman ve site yöneticilerinin ailelerle birlikte, bu alanlarda bir araya gelinmemesi için  gerekli önlemleri almasına, aksi takdirde yasağa uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin