Bu şehirde 15 yaş altına yeni yasak geldi

36
15 yaş

Tatil

Bu şehirde 15 yaş altına yeni yasak geldi

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni vaka ve ağır hasta sayısının düşürülmeye çalışıldığı Türkiye’de il ve ilçe bazlı yeni tedbirler alınıyor. Son olarak Vali Davut Gül başkanlığında toplanan Gaziantep Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararına göre kentte 15 yaş altı çocuklar da dahil olmak üzere bir dizi önlemler alındı. Buna göre; 15 yaş ve altı çocukların semt pazarlarına gitmelerinin ebeveynleri yanlarında olsa bile yasaklandı.

Maskelere TSE belgesi zorunluluğu

Şehirde ayrıca üretimi gerçekleştirilen cerrahi maskeler için TSE belgesi alma zorunluluğu getirildi. Gaziantep’te havaalanında bekleme alanlarındaki yoğunluğun önlenmesi için CIP uygulaması kaldırılacak, CIP salonu vatandaşların kullandığı ortak alanlara dahil edilecek.

Teknik servis hizmetlerinde HES kodu dönemi

Evlere hizmet götüren teknik servislerin de ele alındığı Gaziantep Umumi Hıfzıssıhha Kurulu; hem teknik servis hizmeti alan ailelerin hem de servis ekibinin HES kodu sorgulaması yaptırmasına da karar verdi. Söz konusu tedbirlere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin