Bu pul sayesinde dünyaca ünlü oldu

1432

Tatil

Almanya’nın Michelstadt kentini belki de dünyaca ünlü bir posta pulundan tanıyorsunuzdur. Zamanın adeta durduğu, suların hala yol kenarından aktığı bu şirin şehir görülmeye değer.

Avrupa’nın orta çağdaki manzarasını merak ediyorsanız, Almanya’nın Michelstadt kentine uğramanızı tavsiye ediyoruz. Yaklaşık 17 1984-Rathaus-Michelstadt-BUN01403-bin nüfuslu şehir, Darmstadt ile Heidelberg arasındaki Odenwald bölgesinde bulunuyor. Michelstadt, tarihi yapıları ile ünlü. Özellikle 1484 yılından kalma belediye binası bugün hala görenleri büyülüyor. Alman Posta İdaresi tarafından çıkartılan bir pulda da yer alan bina, Michelstadt’ın dünya genelinde ün kazanmasına vesile oldu. Öyle ki pul sayesinde Michelstadt’ın ünü Japonya’da bile uzandı. Bir Japon havayolu şirketi Almanya tanıtımları için Michelstadt belediye binasının fotoğraflarını kullandı.

M.s. 700’lü yıllarda ilk kez bahsedilen şehir, belediye binasının yanı sıra şatosu, tarihi pazar meydanı, zamanında hırsızların hapsedildiği zindan kulesi, dini yapıtları ve Romalılar’dan kalma binaları ile de ünlü.

Doğa ile içiçe olan ve şehir merkezinde yol kenarında suların aktığı Michelstadt’ta her yıl çeşitli festivaller ve kutlamalar düzenleniyor. Turistlerin büyük ilgi gösterdiği şehrin Noel pazarı da görülmeye değer.

Çok sayıda sanatçı, şair, ve oyuncunun da doğum yeri olan Michelstadt’a Frankfurt’tan mesafe 70 kilometre.Michel6Michel5 Michel4 Michel3 Michel2 Michel1Michel7Michel8

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin