Bu otoyol sayesinde Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz yolculuk yapılacak

978
otoyol
Foto:https://www.uab.gov.tr/

Tatil

Bu otoyol sayesinde Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz yolculuk yapılacak

Türkiye’de son yıllarda yapılan otoyollar sürücülere büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle hem zamandan hem de yakıttan tasarruf eden vatandaşlar yeni otoyolların yapılmasını bekliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu şantiyesinde ve otoyol hattında helikopterle incelemelerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu, “Bu otoyol ile Ankara; Mersin’e, Adana’ya, Gaziantep’e ve hatta Şanlıurfa’ya kadar kesintisiz bölünmüş yol ile bağlanmış olacak. Tamamı bittiğinde ise Edirne’den yola çıkan vatandaşımız İstanbul üzerinden kesintisiz bir şekilde Mersin ve Şanlıurfa’ya gidecek” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu’nun 105 kilometrelik Ankara – Acıkuyu Kavşağı Arası 1. Kesimi ile 57 kilometrelik Alayhan Kavşağı – Gölcük Kavşağı arasındaki 3. Kesimini Ağustos’un sonunda hizmete açacaklarını belirterek, “Biz de bugün açılışa hazır hale gelen otoyolumuzun havadan son incelemesini yapmış olduk.” dedi.

Kapadokya gibi önemli turizm merkezlerine konforlu ulaşım

Söz konusu otoyolun açılması ile Edirne ile Şanlıurfa arasında kesintisiz karayolu bağlantısının sağlanmış olacağını vurgulayan Karaismailoğlu, “Bu otoyol ile Türkiye’nin doğusunu batısına bağlamış olacağız. Edirne ve İstanbul, Ankara ve hatta Kırşehir Şanlıurfa’yla kesintisiz otoyol ile bağlanmış olacak. Ayrıca Tuz Gölü ve Kapadokya gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı konforlu hale getireceğiz” diye konuştu.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin