Bu ilde koronavirüs vakaları arttı

1003
koronavirüs
Foto:Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Tatil

Bu ilde koronavirüs vakaları arttı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakalarında artış görülen Kayseri’de devreye Vali Şehmus Günaydın girdi. Vaka sayılarında yeni dönemde ortaya çıkan yükseliş nedeniyle endişesini dile getiren Vali Günaydın, akraba ve dost ziyaretlerine ara verilmesini istedi.

Salgının yayılımı artınca validen ziyaret uyarısı geldi

Kayseri’de tespit edilen son vakaların önemli kısmının ziyaretler nedeniyle meydana geldiğini ifade eden Vali Günaydın, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla kent sakinlerini uyardı. Vali, paylaşımında şu mesaja yer verdi: “Çok kıymetli hemşehrilerim, corona virüs ile mücadelemizde dost ve akraba ziyaretlerine ara vermemiz önem arz etmektedir. Ancak ilimizde son bir haftadaki vakaların önemli kısmı bu ziyaretlerden kaynaklanmıştır. Lütfen sağlığımız için bu ziyaretleri bir süreliğine erteleyelim.”

“Kullanılmış Koronavirüs maskesi ve eldivenler, canlı virüs taşıyabileceği için risklidir”

Öte yandan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da, maskelerin yere atılmaması için sosyal medyadan uyarı paylaşımında bulundu: “Kullanılmış Koronavirüs maskesi ve eldivenler, canlı virüs taşıyabileceği için risklidir. Dışarıda, muhtemelen yenisini takmak için, çıkardığınız maske ve eldivenleri yere atmayın, çöpe atın. Salgın dünyayı bu denli etkilemişken çevreyi de kirletmesine lütfen izin vermeyin.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin