Bu ilde hem 65 yaş üstüne hem de 15 yaş altına kısıtlama geldi

231
kısıtlama

Tatil

Bu ilde hem 65 yaş üstüne hem de 15 yaş altına kısıtlama geldi

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınındaki vaka artışlarıyla mücadeleyi yerelleştirdiklerini belirten Sağlık Bakanlığı Dr. Fahrettin Koca, iller bazında kararlar alındığını açıklamıştı. Karabük İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’ndan, şehirde yeni tedbirler alma kararı çıktı.

Yeni vaka sayısındaki artışla önlemlerin artırılması kararı alınan Karabük’te; 65 yaş üstü ile 15 yaş altına yönelik bazı yasaklar getirildi.

Karara göre; Karabük genelinde düğün, nişan, kına, sünnet düğünü gibi merasimlere risk grubunda bulunan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar katılamayacak. İstisnai durum; gelin ve damadın birinci derece yakınları ile dedeleri, babaannesi, anneannesi, amcası, dayısı, teyzesi, halası olan kişilerin ve bunların eşleri için geçerli olacak.

Toplu taşımaya saat kısıtlaması

Toplu taşımada da saat kısıtlaması getirildi; 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, 20 Ağustos tarihinden itibaren iş yeri sahipleri hariç 08.00 ile 10.00 ve 17.00 ile 20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmaları ve semt pazarlarına saat 16.00’dan sonra girmeleri kararlaştırıldı.

15 yaş ve altına da düğün, nişan, sünnet yasak

Koronavirüsün yayılımını önlemek amacıyla 15 yaş ve altı bireylerin de gelin ile damadın birinci derecedeki yakınları hariç il genelinde yapılan tüm düğün, nişan, kına ve sünnet düğünü merasimlerine katılımları yasaklandı. Öte yandan kapalı ve açık düğün salonu ile bahçelerde yapılan düğünlerin en fazla 3 saat olmasına, saat 23.00 itibariyle bitirilmesine karar verildi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin