Bu ilde de sokak düğünleri yasaklandı

130
düğün

Tatil

Bu ilde de sokak düğünleri yasaklandı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakalarında giderek yükselen artış salgının geldiği noktanın ürkütücülüğünü gözler önüne sererken, iller bazında alınan önlemlere her gün bir yenisi ekleniyor.

Düğün konvoylarına da yasak geldi, gelin almalar 3 araçla yapılabilecek

Daha önce bazı il ve ilçelerde başlayan sokak düğünleri yasağı uygulaması Kütahya’da da geçerli olacak. Vali Ali Çelik başkanlığında toplanan Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre köy ve sokak düğünleri gibi toplu kutlamalara kısıtlama getirildi. Düğün konvoylarına da yasak gelirken, gelin alma adeti aile bireylerinin bulunduğu 3 araçla sınırlandırıldı.

Kurul tarafından yapılan açıklama şöyle; “Köy, sokak düğünlerinin, nişan, kına dahil yasaklanmasına, salon düğünleri haricindeki düğünlerin okul bahçelerinde yapılmasına, hava şartlarının uygun olmadığı durumlarda okul binalarının kapalı alanlarının kullanılabilmesine, il genelinde yapılacak düğün, nişan, sünnet düğünü, kına ve benzeri etkinliklerin bulaşma riskini azaltmak amacıyla mümkün oldukça açık havada yapılmasına, gündüz 14.00 ile 17.00 saatleri, akşam 20.00 ile 23.00 saatleri arasında yapılmasına, başlangıç ve bitiş sürelerinin 3 saatle sınırlandırılmasına karar verilmiştir.”

Kütahya’da ayrıca açık ve kapalı alanlardaki taziye ziyaretleri de yasaklandı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin