Banka bilgileri: Bu hatayı yapan parasından oluyor

3176
banka

Tatil

Yılın en güzel günlerini geçirmek için gittiğiniz tatil bölgesinde maddi zarara uğramamak için bazı önlemler almak şart. Güvenlik güçleri sık sık uyarıda bulunuyorlar ancak buna rağmen ihmalkar davrananlar olabiliyor. Banka kartı ile güvenlik şifresini birlikte cüzdanında tutan bir kadın hem parasından oldu hem de mahkemeden eli boş döndü.

Münih Yerel Mahkemesi’nde görülen davada şu bilgiler verildi: İspanya tatili sırasında cüzdanını çaldıran bir kadın durumu saat 12.28’de kızına bildirdi. Kızı da bankayı haberdar etti ve kart saat 13.03’de kapatıldı. Arada çok kısa bir süre olmasına rağmen kadının hesabından toplam 2000 Euro çekildiği tespit edildi.

Banka iade etsin dedi ancak..

Kadın, çekilen paranın kendisine bankası tarafından iade edilmesini istedi. Ancak banka, kayıtları inceledi ve paranın şifrenin girilmesiyle çekildiğini tespit etti. Mahkeme de bu bilgiden yola çıkarak, kadının şifresini cüzdanında bulundurduğu sonucuna vardı. Bankamatik kartı ile şifrenin daima ayrı yerlerde tutulması gerektiğini hatırlatan hakim, kadının kendi hatası sonucu bu duruma düştüğünü, bu nedenle de bankadan para talep edemeyeceğini bildirdi.

Mahkeme ayrıca, kart bilgilerinin bu kadar kısa sürede kopyalanıp teknolojik imkanlar yardımı ile sahte bir şifre oluşturma ihtimalinin de zayıf olduğunu da vurguladı.

Karar numarası: 121 C 10360/12

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin