Bu haberi okuduktan sonra otel odasında bardaktan su içmeyeceksiniz!

5997
otel1

Tatil

Bazı otel çalışanlarının verdiği bilgiler insanı hayrete düşürüyor. Haberimizi okuduktan sonra bir daha otel odasında bardaktan su içmeyeceksiniz!

Tatile gittiğinizde otelde kalıyor musunuz? O zaman otel çalışanlarının itiraflarını iyi okuyun. Siz kaldığınız odanın her gün büyük bir titizlikle temizlendiğini düşünüyorsunuz. Ancak bazı otellerde durum çok farklı. Sadece görüntüye aldanmamak gerekiyor. Bu nedenle sizlere olayın bir de görünmeyen tarafını aktarmak istedik. Aşağıda yazanlar elbette bütün oteller için geçerli değil. Fakat buna rağmen aklınızın bir köşesinde bulunsun:

  • Bazı oteller masraftan kaçmak için yastık ve yorgan kılıflarını haftada sadece bir kez değiştiriyor. Leke olmadığı sürece eskileri kullanılıyor. Ancak konuklar bunların her gün değiştiğini düşünüyorlar
  • Otel odalarında masanın üzerinde duran bardaklardan su içilmesi pek tavsiye edilmiyor. Bazı otellerde temizlikçi kadınların bardakları el beziyle temizlediği biliniyor. Aynı bezle masa da siliniyor, yatağın üzerindeki toz da alınıyor.
  • Bazı otel odalarında yatakların altı tam bir mikrop yuvası. Bir çoğumuzun aklına yatağın altına bakmak gelmez. Bunu yapanlar toz ve kirin yanı sıra daha önce kalan kişiye ait atıklara da rastlayabilir.
  • Siz siz olun banyoda diş fırçanızı bırakmayın. Bazı çalışanların fırçaları temizlik malzemesi olarak kullandığı sıkça bahsedilen bir konu. Odadan ayrılırken bu tür eşyalarınızı bavulunuza veya çantanıza koyun
  • Otel odalarında kapı kolu, telefon veya sandalye kolları tam bir mikrop yuvası. Buraya dokunduktan sonra yemek yememek gerekir.
 
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link yazarak sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin