Bu gölde başka külçe altın var mı?

1110

Tatil

Almanya’nın güneyindeki Königsee Gölü’nde külçe altın bulan kız 6 ay sonra küçük bir servetin sahibi oldu. Bu gölde başka altın var mı?

Türkiye ve Avrupa'dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Almanya’nın Bavyera Eyaleti geçen yıldan buyana hazine meraklılarının ilgi odağı. 16 yaşındaki bir kızın gezmek için gittiği Königsee Gölü’nde 500 gramlık külçe altın bulması bütün dikkatleri bu bölgeye çekmişti. Hazine meraklıları „Acaba nazi altınları bulundu mu?“ söylentilerine neden olmuştu.

Kızın külçe altını polise teslim etmesinin üzerinden 6 ay geçti. Sahibi tespit edilemediği için altın külçe 16 yaşındaki kıza kaldı. Değeri 16000 Euro’yu geçen altın nedeniyle bölgenin hazine avcılarının istilasına uğramasından endişe duyan yetkililer „Gölde dalgıçlarla arama twitteryapıldı ve başka altın bulunmadı“ bilgisini verdi. Yani bulunan külçe ne nazi altını, ne de bir hazinenin parçası. Buna rağmen Avusturya sınırına (Salzburg) çok yakın olan gölün uzun süre ilgi odağı olacağı kesin.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin