Bu ada “kesin korunacak hassas alan” oldu

37
ada

Tatil

Bu ada “kesin korunacak hassas alan” oldu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Taşlı Ada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararla “Kesin Korunacak Hassas Alan” kapsamına alındı.

Türkiye’deki en büyük doğal sit alanlarından olan Ayvalık Adaları Tabiat Parkı içerisindeki 22 adadan biri olan Taşlı Ada’ya Yassı Ada da deniyor. Koruma statüsü yeniden değerlendirilen Taşlı Ada’nın “Kesin Korunacak Hassas Alan” ilan edilmesi Resmi Gazete’de de yayımlandı.

Taşlı Ada, yüksek hassasiyet gerektiren koruma alanlarının içinde gösterildi

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nda daha birçok doğal güzelliğin bulunduğunu ve hem belediyenin hem de ilçe halkının bu güzelliklerin korunması konusunda hassas olduğunu belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Cumhurbaşkanımızın kararnamesiyle Taşlı Ada, yüksek hassasiyet gerektiren koruma alanlarının içinde gösterilmiştir. Bu alanların sayısının Ayvalık genelinde artmasını umut ediyoruz. Tabii ki bu sayı arttıkça en azından bizim de gönlümüz rahat olur. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nın korunabilmesi için uzun yıllardan bu yana süregelen çok ciddi bir mücadelenin içindeyiz. Geçmişten gelen ve halen sürdürdüğümüz özverili korumacılıkla ilgili mücadelemizin de Cumhurbaşkanımız tarafından ödüllendirildiğini düşünüyoruz” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin