Brüksel Havalimanı’nda da Covid-19 testi yapılabilecek

321
Brüksel

Tatil

Brüksel Havalimanı’nda da Covid-19 testi yapılabilecek

Brüksel Havalimanı’nda yolcuların Covid-19 test yaptırabilecekleri bir mobil laboratuvar kurulacak. Riskli bölgelerden gelen yolcular havalimanında testini yaptırabilecek.

Brüksel Havalimanı Üst Yöneticisi Arnaud Feist, yaptığı yazılı açıklamada,” “Korona krizinin başlangıcından bu yana halkın sağlığı havaalanı içinde en önemli öncelikti. Bu nedenle, bir adım daha ileri gitmeye ve havalimanındaki yeni bir mobil laboratuvarda covid-19 testleri yapmaya karar verdik. Kırmızı bölgelerden dönen yolcular Brüksel Havalimanı’na vardıklarında hemen testini yaptırabilecekler. Hızlı testin sonuçları üç saat içinde hazır olacak.” dedi.

Hızlı testin ücreti 46,81 Euro

Mobil laboratuvar, havaalanı terminalinin hemen dışında kurulacak. Yolcular, sadece bir PCR testi yaptırma imkânına sahip olacaklar. Testler mobil laboratuvarda analiz edilecek. Hızlı testin sonucu 3 saat içinde hazır olacak. Normal bir testin sonucu ortalama 9 saat içinde sonuçlanacak. Belçika’nın riskli bölge dediği ülkelerden gelen yolculara 46,81 Euro’ya koronavirüs test yapılacak. Öte yandan standart PCR testinin fiyatı 67 Euro ve hızlı testin fiyatı ise 135 Euro olacak.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin