Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini yeniden açıyor

25
Bornova

Tatil

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini yeniden açıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayından bu yana oyunlarına ara veren Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) normalleşme sürecine geçilmesiyle perdelerini açmaya hazırlanıyor. Sergilenecek ilk oyun olan Radyo-yu Hümayun müzikli güldürü, 28 Temmuz Salı günü Büyükpark içindeki Ayfer Feray Açık Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Maske takma zorunluluğu

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde 600 kişilik salona 300 izleyici alınacak. 28-29 Temmuz ile 5-6-12-13-19-20 Ağustos tarihlerinde izleyiciyle buluşacak oyunun biletleri ‘biletinial.com ’ üzerinden online olarak satılacak.

Tiyatro girişinde ateş ölçümü yapılacak ve el dezenfektanı kullanılacak. Kapılar oyun saatinden 30 dakika önce (20:30) açılacak. Seyirci, belirli zaman aralıklarıyla, kademeli olarak salona alınacak. Gösterim süresince maske takılması zorunlu olacak. Gösteri sırasında, salonda yiyecek ve içecek tüketilmeyecek. Gösteri arasında veya bitişinde salonun boşaltılması yönlendirmelerle yapılacak.

Şehir tiyatrosu oyunları yaz boyunca açık hava tiyatrosunda sahnelenecek

Koronavirüs salgını nedeniyle toplu katılımla gerçekleşen tüm etkinliklere ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu süreçte pek çok şeyin olduğu gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerin de özlemini çektik. Tüm sağlık önlemlerini alarak kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şehir tiyatromuz oyunlarını yaz boyunca açık hava tiyatromuzda sahneleyecek. Tüm sanatseverleri bekliyoruz” dedi.

İlk oyun Radyo-yu Hümayun müzikli güldürü

1900’lü yılların başında İstanbul’da babalarından kalma eski bir konakta küçücük hayatlarına sıkışmış bir aileyi anlatan oyun, Avrupa’da yeni icat edilmiş radyonun hayatlarına girmesiyle yaşanan ilginç olayları anlatıyor. Aşk, entrika ve şantajlarla dolu Radyo-yu Hümayun’u

Özlem Lale yazdı, Hakan Taner Yıldırım yönetiyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin