Bolu: Sarıalan Köyleri Yayla Şenliği düzenlendi

9 Tem. 2019
160 Görüntülenme
Bolu

Bolu Sarıalan bölgesindeki 16 köy tarafından düzenlenen Sarıalan Yayla Şenliği büyük ilgi gördü. Sarıalan Yaylasında düzenlenen etkinliğe yoğun katılım sağlayan vatandaşlarımızla bir araya gelen Vali Ahmet Ümit, vatandaşlarımızla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti ve düzenlenen etkinlikte iyi vakit geçirmeleri temennisinde bulundu.

Sarıalan Bölgesindeki 16 köyün muhtarlarıyla da görüşen Ümit, “Mütevazı ama böylesine anlamlı bir programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yaylacılık kadim kültürümüzün önemli değerlerinden birisidir. Bizim tarihimizde, kültürümüzde yayla kültürü önemlidir. Ecdadımızın bizlere bıraktığı en ideal yaşam merkezleri olan yaylalarımızı, ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi bizler de gelecek nesillerimize mümkün olduğunca daha doğal ve daha temiz bir şekilde bırakmalıyız. Bunun için çevre temizliğine de gerekli önemi vermeliyiz” dedi.

Ahmetler, Alıçören, Bahçeköy, Bürnük, Çatakören, Çaygökpınar, Gökpınar, Kındıra, Oğulduruk, Saraycık, Susuzkınık, Tatlar, Yazıören, Yeniakçakavak, Yenicepınar ve Yeniçaydurt Köyleri tarafından Sarılan Yaylasında düzenlenen etkinliğe Bolu Valisi Ahmet Ümit, Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

(B.A)

Kaynak: www.bolu.gov.tr

 

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir