Bodrum’da 4 işletmeye koronavirüs cezası

66
koronavirüs

Tatil

Bodrum’da 4 işletmeye koronavirüs cezası

Tatil ve eğlence merkezi Bodrum’da, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını kurallarına uyulmadığı tespit edilen 4 mekanın faaliyetleri süresiz durduruldu.

Bodrum Kaymakamlığı’nın talimatıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi ekipleri, Koronavirüs önlemleri kapsamında ilçede denetimlerini sürdürüyor. Ekipler son olarak Gümbet Mahallesi’ndeki 4 restoran-kafe işletmesinde fiziki mesafeye uyulmadığı, ruhsata aykırı faaliyet gösterildiği, salgın yönetimi ve çalışma rehberi kurallarına uyulmadığını tespit etti. Bu kapsamda zabıta ekipleri 4 işletmenin faaliyetlerini süresiz durdurarak, işletmeleri mühürlendi.

13 bin noktada denetim yapıldı

Bodrum Kaymakamlığı olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Tüm uyarılara rağmen alınan tedbirlere riayet etmeyen, toplum sağlığını tehdit eden kişi ve işletmelere izin verilmeyecek. Emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve zabıtadan oluşan ekiplerimiz denetimlerini sürdürmektedir. İlçede işyeri, toplu taşıma aracı, pazar yeri ile açık alanlar olmak üzere yaklaşık 13 bin noktada denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde kurallara uymayan kişi ve işletmelere yaklaşık 700 bin lira idari para cezası uygulandı.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin