Bodrum’da 370 Lira’lık döner tartışmasına Almanlar da şaştı

986
Bodrum'da

Tatil

Bodrum’da 370 Lira’lık döner tartışmasına Almanlar da şaştı

Türkiye’nin en ünlü turizm bölgelerinden olan Bodrum’da bazı mekanların ürünleri oldukça yüksek fiyatlara sattığı haberlerine sık sık rastlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yine Bodrum’da 370 TL’ye döner satılmış ve konu günlerce kamuoyunda tartışılmıştı. Hatta Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yüksek fiyatları savunarak “Bir dönere 370 lira verip yemek isteyen varsa gitsin yesin. Bodrum’da her kesime hitap eden mekanlarımız var. 20 Liraya döner satan yerler de var” demişti.

Fiyatlar çok yüksek

Bodrum’daki fiyat tartışması yurtdışında da yankı uyandırdı. Örneğin Almanya’da bir çok basın kuruluşu oldukça yüksek fiyatlara dikkat çekerken “Turizmde zor günler geçiren Türkiye turist çekmek için bir çok önlem aldı. Ancak buna rağmen bazı bölgelerde yüksek ücretler isteniyor. Bodrum’da döner için 350 TL isteniyor, özel plaj kullanımı için 550 TL isteniyor. Plaj şemsiyesi, şezlong ve havlu kullanımı için de yüksek ücretler isteniyor” yorumu yapıldı.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıllarda Bodrum istenen yüksek fiyatlarla sık sık gündeme geldi. Bir bardak çayın bile bazı mekamlarda neredeyse çaydanlık fiyatına satıldığı turizm cenneti ile ilgili tepkilerini dile getirenler “Bu fiyatların istenmesine anlam veremiyoruz” eleştirisinde bulundular.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin