Bir günde iyileşenlerin sayısı bin 500’ün üzerinde

157
bir günde

Tatil

Bir günde iyileşenlerin sayısı bin 500’ün üzerinde

Yeni normalleşme planının ikinci seviyesine geçmeye hazırlanan Türkiye’de, 28 Mayıs tarihine ait Koronavirüs tablosu yayınlandı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın kamuoyuna duyurduğu bilgilere göre; bir günde 33 bin 559 test uygulandı, bunlardan bin 182’sinde yeni vaka tespit edildi. Son 24 saatte can kaybı 30, taburcu edilen kişi sayısı bin 576 oldu. Yeni gelen verilerle Türkiye’deki test sayısı bir milyon 928 bin 209, Koronavirüse yakalanan kişi sayısı 160 bin 979’a ulaştı. Koronavirüs salgını nedeniyle 4 bin 461 hayat söndü. Yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı 683, solunum cihazına bağlı olarak tedavisine devam edilenlerin sayısı 339 olarak kayıtlara geçti. Şu ana kadar toplam iyileşen hasta sayısı 124 bin 369’a yükseldi.

Koronavirüs test sayısı 1,6 oranında arttı ancak yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede

Bakan Koca, sosyal medya paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

“Test sayısı düne göre 1,6 oranında arttı. Yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede. İyileşen hasta sayımızsa dünden 290 fazla. Gelecek günler, maske ve sosyal mesafe kuralının her ikisine birlikte uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım.

Bugünlerde adımlarımızı ölçerek atalım. Risk, devam ediyor. Sosyal Mesafeyi 1,5 m’de tutmak için dikkatli olalım, maskeyi kuralına uygun şekilde takalım. Maske ve Sosyal Mesafe, iki tedbir birlikteyken tam tedbirdir. Riskin nereden geleceği hiç belli olmaz. Maskeyle yetinmeyelim.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin