Bir bu eksikti: Uçak yolcuları bu habere sevinmeyecek

4726

Tatil

Havayolu şirketleri yakıttan tasarruf etmek için yeni yöntemlere başvuruyor. Şimdi de yolcunun el bagajına kısıtlama getiriliyor.

Uçak yolculuğu ile ilgili sık sık yeni uygulamalar gündeme geliyor. Havayolu şirketleri daha fazla tasarruf yapabilmek için yeni modeller uyguluyorlar. BBC Türkçe’nin haberine göre Amerikalı United Airlines, yakında baş üstü dolapların kullanımında yolculardan para talep edecek.

Verilen bilgiye göre ucuz biletli yolcuların ücretsiz el bagajı hakkı, koltuk altına sığacak bir çantayla sınırlı olacak. Baş üstündeki dolapları kullanmak isteyen yolcular ek ücret ödemek zorunda kalacaklar. Yükün azalmasıya yakıttan tasarruf yapmayı amaçlayan şirket bu uygulamaya önümüzdeki yıl başlayacak.

Bu arada United Airlines’taki sınırlama bununla da bitmiyor. Yolcular önceden koltuklarını seçemeyecek ve kendileri için belirlenen koltuklara oturacaklar.

Şunu da belirtmekte fayda var: Bu plan sadece United Airlines değil, diğer havayollarının da gündeminde. Yani yakın zamanda bu tür bilgilere diğer şirketlerde de rastlayabiliriz.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin