Bir aile “Karantina hatası” nedeniyle haftalardır evde mahsur

578
karantina

Tatil

Bir aile “Karantina hatası” nedeniyle haftalardır evde mahsur

Almanya’da korona virüsü şüphesiyle evde karantina altına alınan kişi, yetkililerin hatası nedeniyle haftalardır evinde mahsur kaldı. WDR kanalının haberine göre 18 Haziran’da korona testi yaptıran babaya, “sonuç çıkana kadar evde karantinada kalman gerekiyor” denildi. Baba bunun üzerine eşi ve küçük çocuğu ile kendisini evine kapattı ve beklemeye başladı. Ancak aradan günler geçmesine rağmen kimseden bir bilgi alamadı.

Dalga bile geçtiler

Test sonucu çıkana kadar evde kalması gerektiği için dışarıya adım da atamadıklarını belirten aile “Defalarca yetkili  makamları arayıp bilgi istedik. Şu ana kadar test sonucunu bize bildirmediler. Bize kesin virüs taşıdığımızı, işlemlerin bu nedenle uzun sürdüğünü bildirdiler. Hatta bir çalışan “Zaten sesinizden hasta olduğunuz anlaşılıyor” gibi ifadeler kullanarak bizimle adeta dalga geçti. Yetkililer uzaktan hastalık teşhisi koyacaklarına bize yaptırdığımız test sonucunu bildirseler biz de ev hapsinden kurtulurduk” dediler.

Aile evde unutuldu

Alman gazetecilerin yaptığı araştırmaya göre test yapıldıktan sonra aileye sonuç açıklanması gerekiyordu, ancak bu unutuldu. Edinilen bilgiye göre bu başka kişilerin de başına geldi. Yani bir çok kişi şu an gelemediği halde evde tutuluyor. 18 Haziran’dan buyana evde tutulan aile ise olayın açıklığa kavuşmasıyla hukuk yoluna başvuracağını bildirdi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin