Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih Festivali kutlandı

316
Beypazarı

Tatil

25.Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali çeşitli etkinliklere sahne oldu. Festival açılışında TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Beypazarı İlçe Kaymakamı Temel Ayca ve Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmasında Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, ‘’Bu yıl 25’incisini düzenlediğimiz geleneksel Beypazarı festivalimize öncelikle hoş geldiniz diyorum. Osmanlı’dan günümüze buram buram tarih kokan kültür ve turizm kenti Beypazarımız uluslararası bir festivale ev sahipliği yapıyor. Her yıl gerçekleştirmiş olduğumuz bu festivallerimiz ile ilçemize gelen misafirlerimiz Beypazarı’nın tarihini ve kültürünü en iyi şekilde tanıma fırsatı buluyor ve bundan çok memnun oluyor. Festivalimize katılan ve bizleri yalnız bırakmayan herkese en içten dileklerimi sunuyorum’’ dedi.

Festival daha sonra şehir merkezinde gerçekleştirilen ‘’Birlik Yürüyüşü‘’ kortej halinde etkinlik alanına yürünmesiyle devam etti. Beypazarı Kaymakamı Temel Ayca, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Japonya Büyükelçisi Akio Mayajima, KKTC Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ve kortej heyeti bankalar caddesinde kurulan stantları tek tek ziyaret etti.

Etkinlik alanında gerçekleştirilen animasyonlar, sihirbaz gösterileri ile Azerbaycan, Rusya, Gürcistan, Osetya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden festivale katılan oyun grupları yöresel halk oyunlarını sergiledi. Akşam saatlerinde festivalin açılış konseri olan Mithat Körler ve Mustafa Taş verdiği konserle festivale katılanlara unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

(B.A)

Kaynak: www.beypazari.bel.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Beypazarı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin