Berlin Havaalanı: 2017’de açılaca….?

1002

Tatil

Daha önce açılış tarihi dört kez ertelenen Berlin’in yeni havaalanının ne zaman hizmete gireceği merak konusu. Yetkililer artık tarih vermeye korkuyor.

Türkiye ve Avrupa'dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa
Sayfamızı beğen, haberleri kaçırma

İnşaat halindeki yeni Berlin Havaalanı ile ilgili yeni açıklamalar yapıldı. Açılışı bir türlü gerçekleşmediği için alay konusu haline gelen başkent havaalanının belki 2017’de açılabileceği belirtildi. Belki diyoruz çünkü Alman yetkililer artık kesin bir tarih vermeye korkuyorlar. Daha önceki 4 açılış tarihi ortaya çıkan aksaklıklar nedeniyle iptal edilmek zorunda kalınmıştı.

Bilindiği gibi havaalanı yapımı sırasında teknik arızalar, yanlış malzeme kullanılması veya usulsüzlükler nedeniyle sürekli sorunlar çıktı. Bu nedenle yıllardır meraklı bekleyiş sürüyor. Havaalanı yetkilileri hafta başında bir açıklama yaparak çalışmaların hızla sürdüğünü ve açılışın bir ihtimal 2017’nin ikinci yarısında gerçekleşebileceğini duyurdular.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin