Belediye başkanından koronavirüs tepkisi

107
belediye
@devrekbelediyebaskani

Tatil

Belediye başkanından koronavirüs tepkisi

Salgın başında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında büyükşehir belediyeleriyle aynı listede bulunan Zonguldak’ta bir belediye başkanı vatandaşların tutumuna isyan etti.

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 1-9 Ağustos tarihlerinde 52 Koronavirüs vakası tespit edilince, tepkisini sosyal medyadan dile getirdi.

Koronavirüs salgınının ilk dönemlerini ilçe bazında sıfır vaka ile geçirdiklerine dikkat çeken Bozkurt, “Pandemi sürecinde sıfır vaka ile geçtiğimiz süreçten sonra normalleşme sürecine geçişten bugüne kadar Covid-19 sebebiyle izlemeye alınan vatandaş sayımız 449, sonuçları pozitif çıkan vatandaş sayımız 148, sadece 1-9 ağustos tarihleri arasında yani 9 gündeki pozitif vakamız 52 (ilimizde en yüksek rakamdır) olarak sonuçlanmıştır.” dedi.

“Dip dibe bankalardan para çekin, alışveriş yaparken üst üste çıkın. Size bir şey olmaz”

Belediye Başkanı, “Devletimiz ve bizler denetim yaparken, Sağlık ve İçişleri bakanlıklarımız defalarca uyarılar, açıklamalar yaparken sizler çalın oynayın, tepinin, bol bol toplanıp kalabalıklar halinde dualar edin, kucaklaşın, birbirinizi öpüp koklayın, bol bol tokalaşın, dip dibe bankalardan para çekin, alışveriş yaparken üst üste çıkın. Size bir şey olmaz” diye tepkisini dile getirdi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin