Belediye Başkanı: “Türkiye’ye seyahat uyarısı yazısı yanlış anlaşıldı”

814
seyahat

Tatil

Belediye Başkanı: “Türkiye’ye seyahat uyarısı yazısı yanlış anlaşıldı”

Almanya’da Türkiye’ye yönelik devam eden seyahat uyarısı ile ilgili tartışmalar sürüyor. Hannover Belediyesi’nin çalışanlara yönelik yazısında „Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu seyahat uyarısı bulunan ülkelere ziyaret sırasında enfeksiyon kapılması görev ihlali olacaktır“ uyarısı yapılmıştı. Bu uyarı birçok çevre tarafından işten çıkarma tehtidi larak algılanmış ve büyük tepki çekmişti. Ancak Hannover Belediyesi’nian n Türk kökenli Başkanı Belit Onay, yazının yanlış anlaşıldığını açıkladı.

Yazı değiştirildi

Hürriyet Gazetesine konuşan Onay „Haberler asılsız. Biz de bu yıl tatilimizi ailece Türkiye’de geçirmeyi ve akrabaları ziyaret etmeyi planlıyorduk. Ancak korona salgını tatil planımızı altüst etti. O nedenle ben de korona mağduruyum. Şartlar değişmezse ve Türkiye’ye gidemezsem, ben bunun üzüntüsünü yaşayacağım. Haberlerde bahsi geçen yazı bana sosyal medya aracılığıyla ulaştı. Ben bu yazıyı daha önce görmedim. Bir alt birimin hazırladığı yazı. Oradaki çalışanların yaz tatili soruları üzerine onları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış. Yazının içeriği hukuki çerçeve olarak doğru, ama sert bir üslup kullanılmış. Ben hemen müdahale ettim ve yazı daha net biçimde yeniden düzenlendi. Yazının hukuki çerçevesi doğru ve bu çerçeveyi biz belirlemiyoruz. Federal ve eyalet düzenliyor. Biz de belediye olarak alınan kararları birebir uygulamakla yükümlüyüz” dedi.

Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz:https://www.hurriyet.com.tr/avrupa/tamamen-yalan-haber-ben-de-korona-magduruyum-41560783 

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin