Belçika’da işsizlik yardımı almak isteyenler dikkat

265
İşsizlik

Tatil

Belçika’da işsizlik yardımı almak isteyenler dikkat

Belçika’da geçici işsizlik yardımından faydalanma süresi yeniden uzatıldı. Brüksel Türk  Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir duyuru yaparak vatandaşları bilgilendirdi. Duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz:

Süre Haziran sonuna kadar uzatıldı

“Ulusal İstihdam Kurumu’ndan (ONEM/RVA) yapılan açıklamada, Korona virüsü salgınından dolayı, geçici işsizlik yardımından faydalanmak için kolaylaştırılmış başvuru işlemleri başlangıçta 19 Nisan 2020 tarihine kadar öngörülmüş ve bu süre 31 Mayıs 2020’ye kadar uzatılmıştı.

Ulusal İstihdam Kurumu’ndan (ONEM/RVA) bu defa yapılan açıklamada bu süre Haziran 2020 sonuna kadar uzatılmıştır.

Bu kapsamda, Korona virüsü salgınından dolayı işsiz “chômage temporaire/tijdelijke werkloosheid” durumuna düşen ve daha önce başvuruda bulunanların müracaatları işverenleri tarafından yerine getirilecektir.

Geçici işsizlik yardımı almak için başvuruda bulunmasına rağmen hala işsizlik yardımı alamayanlar “C3.2-Travailleur-Corona/C3.2-Werknemer-Corona” formüleri ile bağlı oldukları ödeme kurumuna (üyesi olduğu sendika veya CAPAC/ HVW) yeniden müracaat etmeleri gerekmektedir.

Çalışma ve sosyal güvenlikle ilgili gelişmeler takip edilmekte olup, yeri geldikçe vatandaşlarımıza duyurulacaktır.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin