Belçika oturumlu Türk vatandaşları uçağa alınmıyor mu?

607
Türk

Tatil

Belçika oturumlu Türk vatandaşları uçağa alınmıyor mu?

Bu yıl koronavirüs nedeniyle ülkeler arası seyahat kısıtlamaları devam ediyor. Avrupa Birliği Türkiye’yi riskli bölge ilan ettiği için Avrupa ülkeleri de Türkiye’ye yönelik uyguladıkları seyahat uyarısını sürdürüyor. Bu nedenle sadece Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları ülkelerine seyahat edebiliyorlar. T.C. Brüksel Büyükelçiliği Türkiye’den Belçika’ya uçuşlarda Belçika oturumu sahibi T.C. vatandaşlarının uçağa alınmadığı yönündeki iddialara açıklık getirdi.

Büyükelçilik açıklaması şöyle:

Türkiye, Belçika’nın seyahat yasağı uyguladığı ülkeler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte Belçika’dan ülkemize oturum sahibi veya çifte vatandaşlar dahil tüm T.C. vatandaşları uçakla seyahat edebilmekte, ülkemizden dönüşte de, 14 gün evde karantinaya gireceğine dair beyannameyi doldurmak suretiyle Belçika ve AB oturumu olan T.C. vatandaşları ve çifte vatandaşlar gelebilmektedir.

Sosyal medyada ve basında, Belçika oturumu olan bir vatandaşımızın Belçika makamları kabul etmediği için uçağa alınmadığı yönünde haberler çıkmıştır. Bu konuda yapılan incelemede, kişinin durumuna özel bir nedenden dolayı uçağa kabul edilmediği görülmüştür.

Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için Belçika oturumu olan T.C. vatandaşlarının Belçika’ya dönüşlerinde sorun bulunmadığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin