Bazı bankalar para çekmede sınırlama getirdi

20299
bankalar

Tatil

Almanya’da bazı bankalar, Coronavirüs nedeniyle paniğe kapılıp hesabındaki parasını çekmeye çalışanların artması nedeniyle önlem almak zorunda kaldı. Ülke genelinde aralarında bazı Sparkasse şubelerinin de bulunduğu bankalar, hesaptan çekilebilen günlük miktarı sınırlama uygulamasına geçtiler. Örneğin Sparda Bank gibi bazı bankalar, artık günde en fazla 1000 Euro çekilmesine izin veriyor. Herkesin yüksek miktarda para çekip bankaları zor durumda bırakmaması için alınan önlem, bazı müşterilerde öfkeye neden oldu.

Sınırlama da getirilse, bankaya önceden yazılı başvurada bulunarak daha yüksek bir miktar da çekebilirsiniz. Üstelik bu kural virüs öncesi de uygulanıyordu.

Bu arada aynı sorun dünyada diğer bölgelerde de yaşanıyor. Örneğin kısa süre önce ABD’de de halka “Paranızın hepsini bankadan çekmeyin” çağrısı yapıldı.

Bilindiği gibi Deutsche Bank ise çalışanlarının virüse yakalanma tehlikesine karşı 200’ü aşkın şubesini geçici olarak kapatma kararı almıştı. Ancak bankamatik olan şubelerde kapalı dahi olsalar para çekmek yine mümkün.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

2 YORUMLAR

  1. cok sacma sapan bir konu ya kartina alisverisin bile günlük limiti var bir insanin aylik gelirim zaten en fazla 2.000 2500€ günde 1.000€ Limit ne ya benimkinin limiti 20 senedir günlük 500€ para cekebiliyorum yalan haber!!!

    • Haber yalan mi orasini bilmiyorum ama benim de limitim 1000 € Limit işi sana kalmiş bir şey ister 250-500-750 -1000 yapabilirsin bankayla anlasmana bagli.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin