Bavullarınıza yapılan sinirlerinizi bozacak

1340
Uçak

Tatil

Uçak ile yolculuk yapanların bavullarının zarar görmesi sıklıkla rastlanan bir durum. Yolcu zararı fark ettiğinde genellikle „uçağa yüklerken olmuştur“ gibi gerekçeler gösterilir. Bir çok kişi de üzerinde pek  durmaz ve hakkını aramaz. Ancak bavullarınıza kasıtlı zarar verildiğini öğrendiğinizde eminiz fikriniz değişecek.

Alman RTL kanalında yayınlanan „Team Wallraf“ ekibi, havalimanının bagaj bölümünde yaşananları incelemek ve gözler önüne sermek için başarılı bir çalışmaya imza attı. 3 gazeteci normal çalışan kılığında işe başlayarak herşeyi gizli görüntüledi. Yolcu bavulu check in bölümünde verdikten sonra arka planda olanlar herkesi şaşırttığı gibi aynı zamanda tepki de çekti. Gizli araştırma sonucuna göre arka planda şunlar yaşanıyor:

Düsseldorf Havalimanı’nda Eurowings havayollarının bagajlarını uçuğa taşıyan veya uçaktan indiren şirket çalışanları, patronuna veya yaptığı işe sinirlendiğinde hıncını bavullardan çıkarıyor. Bavullar saga sola fırlatılıyor, yere atılıyor, hatta tekmeleniyor. Team Wallraf ekibinden gazeteci, havalimanında çalıştığı süre boyunca bu duruma sık sık şahit oluyor. Hatta kendisi bavulları olması gerektiği gibi banda koyduğu için „Bavulları fırlat, bu hem daha eğlenceli hem de daha hızlı“ diye uyarılıyor.

Hatta bir çalışan „Bavullara zarar vermek, birşeyin bozulduğunu görmek daha çok keyif veriyor“ diyor.

Gizli görevlerini tamamlayan gazeteciler, yaşananlar karşısında şaşıp kaldılar. Elde edilen sonuca göre çalışanlar arasında yolcunun bavuluna zarar vermek „Eğlenceli bir durum“, hatta bunu yapmayanlar uyarılıyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin