Balkan ülkelerini trenle keşfetme zamanı

99
Balkan
Karadağ

Tatil

Havaların ısınmasıyla kendini evinden, şehrinden, ülkesinden dışarı atmak isteyenler, nostaljik bir yolculuk ve eşsiz bir seyahat deneyimi için bahar aylarında trenleri tercih ediyor. TCDD de Balkanlarda rahatça seyahat etmek isteyen tren yolcularına FlexiPass hizmeti veriyor. Flexipass nedir, nasıl kullanılır da Balkan ülkelerinde eşsiz bir yolculuk yapılır merak edenler için işte Balkanlarda tren yolculuğu rehberi…

Flexipass Nedir?

Balkan ülkelerinde geçerli olan Flexipass, bir demiryolu seyahat kartı. Ekonomik olmasıyla dikkat çeken kart, üye olan demiryolu operatörleri arasında 2 ay süre içerisinde seçim yaptığınız gün kadar sınırsız tren seyahati yapma imkanı sağlıyor.

Nereden Alınır?

Balkan Flexipass, TCDD Taşımacılık tarafından izin verilen gişelerden temin edilebilir.TCDD’den adresinize en yakın olan gişe ya da ofisi öğrenebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

TCDD bilet satış ofislerinde form doldurup ücretinizi ödedikten sonra Flexipass’e sahip oluyorsunuz. Seyahat yaparken ilk sayfaya yolculuk tarihi, ikinci sayfaya da binilen her treni kalkış saat ve tarihleriyle işlemeniz gerekiyor.

Nereleri Gezebiliriz?

İki ay süre boyunca eşsiz bir tren seyahati yaşatacak olan Balkan Flexipass ile Sırbistan, Makedonya, Karadağ, Bosna Hersek, Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye’de yolculuk yapabilirsiniz.

Geçerli Olduğu Operatörler

Bulgaristan Demiryolları

Yunanistan Demiryolları

ATTICA Group (Yunanistan-İtalya feribot operatörü)

Bosna Hersek Demiryolları

Karadağ Demiryolları

Regio Trans (Romanya özel tren operatörü)

Makedonya Demiryolları

Sırbistan Demiryolları

TCDD

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin