Bagaj hakkı 40 kilo

1975
bavul, havaalanında

Tatil

SunExpress‘in hayata geçirdiği yeni ücret sınıfları uygulamasıyla, yolcular artık almak istedikleri hizmete göre ücret ödeyecek. Yurtdışından Türkiye’ye uçanlar 40 kiloya kadar bagaj götürebilecekler.

sunexpress.com
sunexpress.com

Türk Havayolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2014 yaz sezonuyla beraber yolcularına daha iyi hizmet vermek amacıyla birçok yeniliği uygulamaya başladı. SunExpress yolcuları, Temmuz ayında uygulanmaya başlayan yeni ücret sınıfları SunEco, SunClassic ve SunPremium’dan birini bütçelerine göre seçebilecek, almak istedikleri hizmete göre bilet ücreti ödeyecek.

Yurtdışında yaşayanlar açısından en ilginç yenilik bagaj hakları ile ilgili. Yurtdışından Türkiye’ye yapılan uçuşlarda (Antalya, Alanya, Bodrum, Dalaman hariç) SunEco sınıfında bagaj hakkı 30 kg, SunClassic’de 35 kg, SunPremium’da 40 kg.

Yeni ücret sınıfları hakkında bilgi veren, SunExpress Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın, “SunEco sistemimizdeki en uygun fiyat olacak. Bu sınıfta, yolcular sistemimizdeki en düşük fiyatı ödeyerek, iç hatlarda 15, dış hatlarda 20 Kg’lık bagaj hakkına sahip olacaklar. SunClassic’i tercih eden yolcularımız ise, ücretsiz koltuk rezervasyonunun yanı sıra, alkolsüz içecek ile beraber atıştırmalıkları ücretsiz alacaklar. Bunun yanı sıra ekstradan 5 Kg’lık bagaj hakkına da sahip olacaklar. SunPremium’ı tercih eden yolcularımız ise sunduğumuz en yüksek kalitede hizmeti de satın almış olacaklar. Bu doğrultuda, SunPremium sınıfını satın alan yolcularımız bacak aralıkları geniş koltuklarda, sunduğumuz yemek çeşitlerinden kendilerine en uygun olanı seçebilecek ve iç hatlarda 25 kg’lık bagaj hakkına sahip olacaklar. Bunun yanı sıra Check-in işlemlerinde de öncelik hakkına sahip olacaklar.”

Daha geniş bir yiyecek-içecek yelpazesi

Aydın, bunun yanı sıra uçak içinde sunulan yiyecek-içecek yelpazesinin de genişletildiğini belirterek, “Bu yaz yiyecek ve içecek konusunda birçok ürünü yolcularımızın beğenisine sunuyoruz. Yolcularımız tarafından gayet iyi bilinen Premium menümüz çeşitlendirilerek internet sayfamızdan satışa sunuldu. Bunun yanı sıra, uçak içi yiyecek ve içeceklerde amacımız yolcularımızın yerde aldıkları fiyatta hizmet vermek. Bu çerçevede geçen yıl başlattığımız uygulama da devam edecek ve fiyatlarımız 1 Euro’dan başlayacak. Ayrıca, aile olarak yolculuk yapan misafirlerimize de sürprizlerimiz olacak” dedi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin