Avusturya’ya karayolundan giriş yapacaklar böyle kontrol edilecek

415
Avusturya

Tatil

Avusturya’ya karayolundan giriş yapacaklar böyle kontrol edilecek

Aylardır korona salgınını kontrol altına almak için mücadele veren Avusturya’da son günlerde vaka sayılarında önemli artış yaşandı. Bazı bölgelerde sayıların tırmanışa geçmesi sebebiyle devlet harekete geçti ve yeni önlemler üzerine görüşmelere başladı. En son bir gün içinde 403 kişinin virüse yakalandığı ülkede, özellikle Viyana’da sayılar oldukça yüksek. Yapılan açıklamaya göre başkentte virüse yakalananların sayısı 203. Sayıların yüksek olduğu diğer bölgeler Aşağı Avusturya (60), Tirol (56), Steiermark (30), Yukarı Avusturya (29) ve Salzburg (12).

Sınır kontrolleri çok önemli

Virüs taşıyanların önemli bir kısmının Balkan ülkelerinden geldiğine dikkat çekiliyor. Bu nedenle sınır bölgelerindeki kontrollerin önemi çok yüksek. Geçtiğimiz haftalarda Slovenya – Avusturya sınırındaki sıkı kontroller nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu oluşmuş ve 10 saati aşan bekleme süreleri olmuştu. Böyle bir durumun tekrar yaşanmaması için artık her aracın kontrol edilmeyeceği, sadece belirli araçların denetleneceği açıklandı.

Okullar kapanabilir

Hükümet salgında sayıların daha da yükselmemesi için yeni önlemler alabilir. Bunlar arasında okulların kapanması da gösteriliyor. Ülkede toplu taşıma araçları, eczane veya süpermarketlerde zaten maske takma zorunluluğu var. Önümüzdeki dönem kurallara uyulup uyulmadığının daha sıkı kontrol edilmesi gündemde.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin