Avusturya’ya bu ülkelerden gelenlere Covid-19 testi zorunluluğu başladı

1297
Covid-19

Tatil

Avusturya’ya bu ülkelerden gelenlere Covid-19 testi zorunluluğu başladı

Koronavirüs nedeniyle riskli olarak sınıflandırılan 32 ülkeden Avusturya’ya giriş yapacak kişilere Covid-19 test zorunluluğu getirildi. Aralarında ABD, Rusya, İngiltere, Portekiz ve Türkiye’nin de bulunduğu 32 ülkeden Avusturya’ya gelen kişiler teste tabi tutulacak. Buna göre, başta Avusturyalılar olmak üzere, Avrupa Birliği (AB) vatandaşları ve bu ülkede oturumu bulunan yabancılar, söz konusu ülkelerden Avusturya’ya girişlerde en az 3 günlük negatif sonuçlu Covid-19 testi ibraz etmesi gerekiyor.

Uygulama bugün başladı

Viyana Başkonsolosluğu tarafından yayınlanan duyuruda Covid-19 vakalarındaki artış kapsamında Avusturya Sağlık Bakanlığı yeni test ve karantina düzenlemelerini uygulamaya koydu.

Duyuru şu şekilde devam ediyor: “Buna göre, ülkemizin de dahil olduğu 32 ülkeden gelen Avusturya ve AB vatandaşları ile Avusturya’da oturma izni olan yabancıların ülkeye girişte üç günden eski olmayan negatif test sonucu ibraz etmeleri istenecektir. Test yaptırmamış kişilerin Avusturya’ya girişinden itibaren iki gün içinde ücret karşılığında yaptırmaları ve sonucu belli olana kadar karantinada kalmaları gerekmektedir. Bu düzenlemeler halen ülkemizde bulunanlar bakımından 1 Ağustos itibarıyla geçerli olacaktır.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

3 YORUMLAR

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin